Organization Calendar (Walkerton Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 11, 2018-Dec 01, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 11Nov 12Nov 13Nov 14Nov 15Nov 16Nov 17
Atom Girls Rep "C" - Remembrance Day Classic
Juvenile Rep - Greg Dietz Memorial Tournament (8641)
Peewee Local League - Mitchell 63rd Annual PeeWee Tournament (8155)
Midget OMHA Rep (CC) - Wingham Regional Silver Stick Midget (8374)
Peewee OMHA Rep (CC) - Lucknow Legion Peewee Tournament (8653)
Bantam Girls Lower Lakes - Stratford Aces Festival Cup Challenge
Peewee Girls Lower Lakes - Stratford Aces Festival Cup Challenge
Peewee OMHA Rep (CC)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP Sr - 1 & Mite
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Novice Local League
9:00 AM-9:50 AM
Practice Overlapped 20 mins
Atom LL
9:30 AM-10:30 AM
Practice Overlapped 20 mins
IP Sr - 2 & IP Sr - 3
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Novice Girls Rep "C"
12:00 PM
@ Kincardine Kinucks HL
Bantam Local League
1:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers 1
Peewee Girls Lower Lakes
1:30 PM
@ Woolwich
Midget LL
2:45 PM
vs. Hanover Falcons
Atom OMHA Rep (CC)
4:10 PM
@ Listowel Cyclones
Novice OMHA Rep (CC)
4:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Bantam Girls Rep "C"
5:30 PM
vs. Mt. Forest Rams C
Peewee Girls Lower Lakes
6:00 PM
@ West Oxford
Bantam Girls Lower Lakes
7:00 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Girls Rep "C"
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Atom OMHA Rep (CC)
6:00 PM
vs. Mt. Forest Rams
Midget OMHA Rep (CC)
6:15 PM
@ Tavistock
Atom Girls Rep "C"
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Bantam OMHA Rep (CC)
7:15 PM
vs. BCH Ice Dogs
Midget LL
8:00 PM
@ South Bruce Blades
Peewee Local League
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Midget AE
9:00 PM
vs. Hanover Falcons AE
Atom Girls Lower Lakes
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Novice OMHA Rep (CC)
6:30 PM
@ Mt. Forest Rams
Peewee OMHA Rep (CC)
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Local League
8:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 1 Red
Bantam Girls Rep "C"
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Midget OMHA Rep (CC)
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Juvenile Rep
9:45 PM-10:45 PM
Practice
Tyke - 1 & Tyke - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee Girls Lower Lakes
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Peewee Girls House Leaque
6:00 PM
vs. Kincardine Kinucks HL
Atom OMHA Rep (CC)
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Local League
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Midget AE
8:30 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [MR-C-32]
Midget OMHA Rep (CC)
9:05 PM
vs. Kincardine Kinucks
Wingham [15]
Novice OMHA Rep (CC)
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Bantam Girls Lower Lakes
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Bantam OMHA Rep (CC)
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Midget LL
8:45 PM-10:15 PM
Practice
Peewee Girls Lower Lakes
10:00 AM
@ Mitchell Meteors
Bantam Girls Lower Lakes
12:00 PM
@ Bluewater Hawks
Bantam Girls Lower Lakes
4:00 PM
@ North York Storm
Peewee Girls Lower Lakes
4:00 PM
vs. Twin Centre Hericanes
IP Sr - 1 & IP Sr - 3
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Local League
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Mite & IP Sr - 2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Novice Girls Rep "C"
7:00 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks HL
Peewee OMHA Rep (CC)
8:00 PM
vs. Lucknow .
Peewee Girls House Leaque
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Juvenile Rep
8:45 PM
@ Flesherton Golden Hawks
Flesherton [JR-17]
Midget AE
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Peewee Local League
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
8:00 AM-8:45 AM
Shared Practice
IP Sr - 1 & IP Sr - 2
8:45 AM-9:45 AM
Shared Practice
Novice OMHA Rep (CC)
9:45 AM
vs. Listowel Cyclones
Bantam Girls Rep "C"
10:45 AM-12:00 PM
Practice
Bantam Girls Lower Lakes
11:00 AM
vs. Lambton Attack
Peewee Girls Lower Lakes
12:00 PM
vs. Ilderton Jets
Tyke - 1 & Tyke - 2
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Novice Local League
2:00 PM
@ Huron-Bruce Blizzard
Ripley [LLN-CN-24]
Novice Girls Rep "C"
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Bantam Girls Lower Lakes
3:00 PM
vs. Stratford Aces
Atom Girls Rep "C"
3:00 PM
vs. West Grey Warriors C
Novice Girls Rep "C"
3:15 PM
@ Kincardine Kinucks HL
Atom Girls Lower Lakes
4:15 PM
vs. Guelph
Atom OMHA Rep (CC)
5:30 PM
vs. Hanover Falcons
Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23Nov 24
Midget OMHA Rep (CC) - Wingham Regional Silver Stick Midget (8374)
Bantam Girls Lower Lakes - Stratford Aces Festival Cup Challenge
Peewee Girls Lower Lakes - Stratford Aces Festival Cup Challenge
Novice Girls Rep "C" - Owen Sound Northern lights ladies classic
Mite & IP Sr - 3
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Midget LL
1:30 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Midget AE
3:15 PM
vs. Central Perth Predators
Atom Girls Lower Lakes
3:30 PM
@ Woolwich
Bantam Girls Rep "C"
3:45 PM
@ Central Perth Bantam C
Bantam Local League
4:00 PM
@ West Grey Warriors 1
Normanby Arena [LLB-N-119]
Novice Girls Rep "C"
5:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm C
Novice Local League
6:00 PM
vs. Kincardine Kinucks Bullshooters
Peewee Local League
7:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 1 Leader
Bantam OMHA Rep (CC)
7:00 PM
@ Mitchell Meteors
Mitchell Arena [BR-A-40]
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Girls Rep "C"
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM
vs. Listowel Cyclones Black
Atom Girls Rep "C"
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Bantam OMHA Rep (CC)
7:15 PM
vs. Minto Mad Dogs
Peewee Local League
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Midget OMHA Rep (CC)
9:00 PM
vs. Mt. Forest Rams
Midget LL
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Atom OMHA Rep (CC)
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Peewee OMHA Rep (CC)
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Midget AE
7:00 PM
@ Mitchell Meteors AE
Mitchell Arena [MR-C-53]
Bantam Local League
8:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 2 Presto
Bantam Girls Rep "C"
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Midget OMHA Rep (CC)
9:45 PM-10:45 PM
Practice
Tyke - 2
5:00 PM
vs. Tyke - 1
Novice OMHA Rep (CC)
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Peewee Girls House Leaque
6:00 PM
vs. Mt. Forest Rams HL
Atom Girls Lower Lakes
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Local League
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Midget AE
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Peewee Girls Lower Lakes
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Bantam Girls Lower Lakes
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Peewee OMHA Rep (CC)
7:00 PM
@ TCDMHA Rebels
Keady Arena [PR-2-33]
Bantam OMHA Rep (CC)
7:30 PM
@ Minto Mad Dogs
Bantam OMHA Rep (CC)
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Bantam Girls Rep "C"
8:45 PM
vs. Kincardine Kinucks C
Novice Girls Rep "C"
9:00 AM
vs. Kincardine Kinucks
Novice Girls Rep "C"
4:15 PM
@ Lucan .
Mite & IP Sr - 1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Local League
5:30 PM-6:45 PM
Practice
IP Sr - 3 & IP Sr - 2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Juvenile Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Girls House Leaque
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Bantam Local League
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Peewee OMHA Rep (CC)
9:00 AM
vs. TBA .
Atom OMHA Rep (CC)
10:30 AM-11:45 AM
Practice
Tyke - 1
11:00 AM
@ Chesley Colts
Tyke - 2
11:00 AM
@ AEMHA
Peewee Local League
11:30 AM
@ AEMHA Ice Dogs
Paisley Arena [LLP-NC-06]
Bantam Girls Rep "C"
11:30 AM-1:00 PM
Possible rescheduled GAME
Novice Girls Rep "C"
1:00 PM
@ Owen Sound Ice Hawks
Novice Local League
2:00 PM
vs. Hanover Falcons
Atom Girls Rep "C"
3:00 PM
vs. Central Perth Atom C
Atom Girls Lower Lakes
4:15 PM
vs. Cambridge .
Peewee Girls Lower Lakes
5:30 PM
vs. Twin Centre Hericanes
Bantam Girls Lower Lakes
6:45 PM
vs. Cambridge .
Juvenile Rep
8:30 PM
@ South Bruce Blades
Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30Dec 01
Atom OMHA Rep (CC) - Wingham Regional Silver Stick Atom (8375)
Novice Local League - Walkerton Novice Tournament (8696)
Atom Girls Lower Lakes - Woolwich Wild
Peewee Local League - Wade Simmons PW Tournament (8366)
Peewee Girls House Leaque
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Mite & IP Sr - 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Peewee Local League
9:00 AM
vs. South Bruce Blades
IP Sr - 1 & IP Sr - 3
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Juvenile Rep
1:00 PM
vs. Honeywood Hurricanes
Atom LL
1:00 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [LLA-E-14]
Peewee Girls Lower Lakes
1:15 PM
@ Cambridge .
Midget OMHA Rep (CC)
2:45 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Atom OMHA Rep (CC)
3:30 PM
@ Tavistock
Atom Girls Lower Lakes
3:45 PM
@ Guelph
Novice Local League
4:30 PM
vs. Mt. Forest Rams
Peewee OMHA Rep (CC)
5:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm AE
Peewee Girls Lower Lakes
6:00 PM
@ Ayr .
Bantam Girls Lower Lakes
6:45 PM
@ Oakville .
Bantam Girls Rep "C"
7:00 PM
vs. Upper Maitland Mustangs C
Midget AE
8:30 PM
@ Hanover Falcons AE
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Girls Rep "C"
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM
vs. West Grey Warriors
Atom Girls Lower Lakes
6:00 PM
@ Mt.Forest .
Atom Girls Rep "C"
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Bantam OMHA Rep (CC)
7:15 PM
vs. Mitchell Meteors
Peewee Local League
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Midget OMHA Rep (CC)
9:00 PM
vs. Mt. Forest Rams
Midget LL
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Atom OMHA Rep (CC)
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Novice Local League
6:30 PM
@ Mt. Forest Rams
Peewee OMHA Rep (CC)
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Midget LL
8:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
Bantam OMHA Rep (CC)
8:00 PM
@ Hanover Falcons
Bantam Girls Rep "C"
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Midget OMHA Rep (CC)
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Juvenile Rep
9:45 PM-10:45 PM
Practice
Tyke - 1 & Tyke - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Local League
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Peewee Girls House Leaque
6:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm HL
Atom Girls Lower Lakes
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Local League
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Atom OMHA Rep (CC)
8:15 PM
vs. Shelburne
Midget AE
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Peewee Girls Lower Lakes
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Bantam Girls Lower Lakes
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Girls Rep "C"
7:00 PM
@ Kincardine Kinucks C
Peewee Girls House Leaque
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Bantam OMHA Rep (CC)
8:30 PM
@ South Bruce Blades
Midget AE
8:45 PM
vs. Hanover Falcons
Atom Girls Lower Lakes
5:15 PM
vs. Twin Centre Hericanes
Novice OMHA Rep (CC)
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Atom LL
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Peewee OMHA Rep (CC)
7:30 PM
@ Saugeen Shores Storm AE
Southampton [PR-2-17]
Bantam OMHA Rep (CC)
8:00 PM-9:15 PM
Practice
Novice Girls Rep "C"
10:00 AM
@ TCDMHA Rebels C
Atom Girls Rep "C"
10:00 AM-11:15 AM
Practice
Peewee Girls House Leaque
11:00 AM
@ TCDMHA Rebels HL
Keady Arena [PRHL13]
Atom Girls Lower Lakes
11:00 AM
@ Huron Heat
Atom OMHA Rep (CC)
11:15 AM
vs. Saugeen Shores Storm
Atom LL
12:30 PM
@ West Grey Warriors
Durham CC [LLA-E-90]
Novice OMHA Rep (CC)
2:00 PM
@ Saugeen Shores Storm
Atom Girls Lower Lakes
2:30 PM
@ Woolwich
Peewee Girls Lower Lakes
3:00 PM
@ Twin Centre Hericanes
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from walkertonminorhockey.ca on Monday, November 12, 2018 at 1:51 PM