#1Walkerton Community Centre, Venues (Walkerton Minor Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevJanuary, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 23Dec 24Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28Dec 29
2018-2019
IP Sr - 1 & Mite
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2018-2019
Peewee Girls House Leaque
T (2-2)
9:00 AM
vs. TCDMHA Rebels HL
[PRHL21]
2018-2019
Juvenile Rep
T (8-8)
12:30 PM
vs. Honeywood Hurricanes
[JR-68]
2018-2019
Midget AE
L (4-6)
2:45 PM
vs. Listowel Cyclones AE
[MR-C-58]
2018-2019
Peewee Girls Lower Lakes
L (0-1)
4:30 PM
vs. Ayr .
All Teams
5:45 PM-7:00 PM
Ice available
2018-2019
Bantam Girls Rep "C"
T (4-4)
7:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm HL
[BR01]
2018-2019
Peewee OMHA Rep (CC)
L (2-8)
7:15 PM
vs. Hanover Falcons
[PR-2-48]
2018-2019
Midget AE
8:45 PM-10:15 PM
Practice
2018-2019
IP Sr - 1
5:00 PM
vs. IP Sr - 3
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Half ice available
2018-2019
IP Sr - 2
6:00 PM
vs. West Grey
2018-2019
Mite
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Juvenile Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2018-2019
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2018-2019
Bantam Local League
W (7-1)
9:00 AM
vs. TCDMHA Rebels
[LLB-N-104]
2018-2019
Atom LL
L (0-5)
10:45 AM
vs. South Bruce Blades
[LLA-E-88]
2018-2019
Tyke - 2 & IP Sr - 3
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Novice Local League
L (4-5)
2:00 PM
vs. Mitchell Meteors
2018-2019
Atom Girls Rep "C"
3:00 PM-4:15 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls Lower Lakes
W (1-0)
4:15 PM
vs. Twin Centre Hericanes
2018-2019
Peewee Girls Lower Lakes
W (5-1)
5:30 PM
vs. West Oxford
2018-2019
Bantam Girls Lower Lakes
T (0-0)
6:45 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks
Dec 30Dec 310102030405
2018-2019
Mite
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2018-2019
IP Sr - 1
8:00 AM
vs. IP Sr - 2
2018-2019
Peewee Girls House Leaque
9:00 AM-10:30 AM
Linked Game Cancelled
2018-2019
Peewee Girls House Leaque
9:00 AM-10:30 AM
Practice
2018-2019
Juvenile Rep
W (8-2)
12:30 PM
vs. Goderich Sailors
[JR-63]
2018-2019
Midget LL
L (3-6)
2:45 PM
vs. Saugeen Shores Storm 1
[LLM-N-81]
2018-2019
Atom Girls Rep "C"
L (1-2)
4:30 PM
vs. Upper Maitland Mustangs C
[ARC41]
2018-2019
Atom LL
L (1-5)
5:45 PM
vs. Hanover Falcons 2 Black
[LLA-E-84]
2018-2019
Bantam Girls Rep "C"
7:00 PM-8:30 PM
Linked Game Cancelled
2018-2019
Bantam Girls Rep "C"
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2018-2019
Tyke - 2 & Mite
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Peewee OMHA Rep (CC)
L (2-10)
6:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
[PR-2-46]
2018-2019
Midget LL
9:00 PM-10:15 PM
Practice
2018-2019
IP Sr - 1 & Mite
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
IP Sr - 3 & IP Sr - 2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Midget OMHA Rep (CC)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2018-2019
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
8:00 AM-8:45 AM
Shared Practice
2018-2019
Bantam Girls Lower Lakes
8:45 AM-9:45 AM
Practice
2018-2019
Novice OMHA Rep (CC)
W (3-2)
9:45 AM
vs. Hanover Falcons
[NR-M-78]
2018-2019
Atom LL
10:45 AM-12:00 PM
Linked Game Cancelled
2018-2019
Tyke - 2
12:00 PM
vs. Hanover Falcons
2018-2019
Tyke - 1
12:00 PM
vs. Hanover Falcons
2018-2019
Novice Girls Rep "C"
L (2-7)
2:00 PM
vs. TCDMHA Rebels C
[NR46]
2018-2019
Atom Girls Rep "C"
L (0-2)
3:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm C
[ARC44]
2018-2019
Atom Girls Lower Lakes
W (6-0)
4:15 PM
vs. Woolwich
2018-2019
Bantam OMHA Rep (CC)
5:30 PM-6:45 PM
Practice
2018-2019
Midget AE
6:45 PM-8:00 PM
Practice
06070809101112
2018-2019
Mite
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2018-2019
Peewee Local League
L (2-5)
9:00 AM
vs. Hanover Falcons
[LLP-NC-29]
2018-2019
IP Sr - 1
12:00 PM
vs. IP Sr - 2
2018-2019
IP Sr - 3
12:00 PM
vs. Ripley .
2018-2019
Novice OMHA Rep (CC)
L (1-5)
1:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
[NR-M-79]
2018-2019
Peewee Girls Lower Lakes
2:00 PM-3:00 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls Rep "C"
L (0-7)
3:00 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks C
[ARC46]
2018-2019
Peewee OMHA Rep (CC)
W (6-3)
4:15 PM
vs. Seaforth Stars
2018-2019
Atom LL
L (1-3)
5:45 PM
vs. West Grey Warriors
[LLA-E-82]
2018-2019
Peewee Girls House Leaque
W (10-0)
7:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm HL
[PRHL23]
2018-2019
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Atom Girls Rep "C"
L (0-2)
6:00 PM
vs. Kincardine Kinucks C
[ARC48]
2018-2019
Novice OMHA Rep (CC)
T (4-4)
7:15 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[NR-M-80]
2018-2019
Bantam Girls Rep "C"
L (1-7)
8:15 PM
vs. Saugeen Shores Storm C
[BR39]
2018-2019
Midget OMHA Rep (CC)
9:45 PM-11:00 PM
Practice
2018-2019
Bantam Girls Rep "C"
W (4-1)
8:00 PM
vs. Central Perth Bantam C
[BR52]
2018-2019
Midget OMHA Rep (CC)
9:30 PM-10:45 PM
Practice
2018-2019
Tyke - 1 & Tyke - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Peewee Girls House Leaque
W (3-2)
6:00 PM
vs. Kincardine Kinucks HL
[PRHL25]
2018-2019
Bantam Girls Rep "C"
8:45 PM-10:15 PM
Practice
2018-2019
IP Sr - 1
5:00 PM
vs. IP Sr - 2
2018-2019
IP Sr - 3
6:00 PM
vs. West Grey
2018-2019
Mite
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Juvenile Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2018-2019
IP Jr - 1
8:00 AM-9:15 AM
Practice
2018-2019
Atom OMHA Rep (CC)
W (11-3)
9:15 AM
vs. Mt. Forest Rams
[O-AT-CC-PB2]
2018-2019
Bantam Girls Lower Lakes
W (2-1)
10:45 AM
vs. Kitchener Lady Rangers
2018-2019
Peewee Girls Lower Lakes
L (2-3)
12:00 PM
vs. Cambridge .
2018-2019
Juvenile Rep
W (7-5)
2:00 PM
vs. Drayton Defenders
[WJ- RR-17]
2018-2019
Midget OMHA Rep (CC)
4:00 PM-5:15 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls Lower Lakes
5:15 PM-6:30 PM
Practice
2018-2019
Peewee OMHA Rep (CC)
W (5-1)
6:30 PM
vs. Mt. Forest Rams
[O-P-CC-PA2]
13141516171819
2018-2019
IP Sr - 2
8:00 AM
vs. IP Sr - 3
2018-2019
Peewee Girls Lower Lakes
W (2-1)
9:15 AM
vs. Kitchener
2018-2019
IP Sr - 1 & Mite
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Novice OMHA Rep (CC)
W (3-0)
1:00 PM
vs. Mitchell Meteors
[NR-M-75]
2018-2019
Novice Local League
4:30 PM-5:45 PM
Practice
2018-2019
Atom LL
5:45 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Bantam OMHA Rep (CC)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2018-2019
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Atom Girls Lower Lakes
T (1-1)
6:00 PM
vs. Mt.Forest .
2018-2019
Bantam OMHA Rep (CC)
W (7-2)
7:15 PM
vs. Shallow Lake Lakers
[WB-C-B08]
2018-2019
Bantam Girls Lower Lakes
9:00 PM-10:45 PM
Practice
2018-2019
Midget AE
W (5-3)
8:00 PM
vs. Hanover Falcons AE
[O-M-AE35-PA2]
2018-2019
Tyke - 1 & Tyke - 2
5:00 PM-6:15 PM
Shared Practice
2018-2019
Atom Girls Rep "C"
6:15 PM-7:30 PM
Practice
2018-2019
Juvenile Rep
8:45 PM-10:15 PM
Practice
2018-2019
Mite & IP Sr - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Atom OMHA Rep (CC)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2018-2019
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2018-2019
Novice Local League
W (8-1)
9:00 AM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[LLN-CN-64]
2018-2019
Novice Girls Rep "C"
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2018-2019
Tyke - 1
12:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
2018-2019
Tyke - 2
12:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
2018-2019
Bantam Girls Lower Lakes
T (0-0)
2:00 PM
vs. Mt.Forest .
2018-2019
Peewee Girls Lower Lakes
W (2-0)
3:15 PM
vs. Mt.Forest .
2018-2019
Peewee OMHA Rep (CC)
W (8-3)
4:30 PM
vs. Mt. Forest Rams
[O-P-CC-PA6]
2018-2019
Midget AE
6:00 PM-8:00 PM
Practice
20212223242526
2018-2019
Mite & IP Sr - 2
8:00 AM-9:15 AM
Shared Practice
2018-2019
Novice Local League
9:15 AM-10:30 AM
Practice
2018-2019
IP Sr - 3
12:00 PM
vs. South Bruce
2018-2019
IP Sr - 1
12:00 PM
vs. South Bruce
2018-2019
Bantam Girls Lower Lakes
1:00 PM-2:15 PM
Practice
2018-2019
Bantam OMHA Rep (CC)
2:15 PM-3:30 PM
Practice
2018-2019
Midget OMHA Rep (CC)
3:30 PM-4:45 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls Lower Lakes
6:00 PM-7:15 PM
Practice
2018-2019
Bantam Girls Rep "C"
7:15 PM-8:30 PM
Practice
2018-2019
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Peewee Girls House Leaque
6:00 PM-7:15 PM
Practice
2018-2019
Peewee Girls Lower Lakes
7:15 PM-8:30 PM
Practice
2018-2019
Midget OMHA Rep (CC)
L (0-1)
8:30 PM
vs. BCH Ice Dogs
[O-M-CC-PB2]
2018-2019
Midget AE
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2018-2019
Midget LL
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2018-2019
Tyke - 1 & Tyke - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Peewee OMHA Rep (CC)
L (3-6)
6:00 PM
vs. Hanover Falcons
[O-PW-CC-PC2]
2018-2019
Midget OMHA Rep (CC)
8:45 PM-10:15 PM
Practice
2018-2019
IP Sr - 3
5:00 PM
vs. IP Sr - 2
2018-2019
IP Sr - 1
6:00 PM
vs. West Grey
2018-2019
Mite
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Juvenile Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2018-2019
IP Jr - 2
8:00 AM
vs. Hanover Falcons
2018-2019
IP Jr - 1
8:00 AM
vs. Hanover Falcons
2018-2019
Atom Girls Lower Lakes
9:15 AM-10:45 AM
Practice
2018-2019
Tyke - 2
10:45 AM-12:00 PM
Practice
2018-2019
Tyke - 1
12:00 PM
vs. Huron-Bruce
2018-2019
Midget AE
2:00 PM-3:45 PM
Practice
2018-2019
Midget OMHA Rep (CC)
L (2-5)
3:45 PM
vs. BCH Ice Dogs
[O-M-CC-PB4]
2018-2019
Atom OMHA Rep (CC)
5:30 PM-6:45 PM
Practice
2018-2019
Peewee Girls House Leaque
6:45 PM-8:00 PM
Practice
2728293031Feb 01Feb 02
2018-2019
IP Jr - 2
8:00 AM
vs. West Grey
2018-2019
IP Sr - 1
8:00 AM
vs. IP Sr - 3
2018-2019
Peewee Girls Lower Lakes
9:00 AM-10:30 AM
Practice
2018-2019
Mite & IP Sr - 2
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Bantam Girls Lower Lakes
1:00 PM-2:00 PM
Practice
2018-2019
Novice OMHA Rep (CC)
4:30 PM-5:45 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls Rep "C"
5:45 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Bantam Local League
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2018-2019
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Novice Local League
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Bantam OMHA Rep (CC)
8:15 PM-9:30 PM
Practice
2018-2019
Bantam Girls Rep "C"
8:00 PM-9:15 PM
Practice
2018-2019
Midget OMHA Rep (CC)
9:15 PM-10:30 PM
Practice
2018-2019
Tyke - 1 & Tyke - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
IP Sr - 3 & Mite
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
IP Sr - 1
6:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
2018-2019
IP Sr - 2
6:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
2018-2019
Juvenile Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2018-2019
IP Sr - 2 & IP Sr - 3
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2018-2019
Peewee OMHA Rep (CC)
L (3-9)
9:30 AM
vs. Hanover Falcons
[O-PW-CC-PC4]
2018-2019
Novice OMHA Rep (CC)
L (4-6)
11:00 AM
vs. Mt. Forest Rams
[NR-M-74]
2018-2019
Tyke - 2
12:00 PM
vs. Desboro
2018-2019
IP Jr - 2
12:00 PM
vs. Hanover Falcons
2018-2019
Bantam Local League
2:00 PM-3:15 PM
Practice
2018-2019
Bantam OMHA Rep (CC)
L (3-6)
3:15 PM
vs. Kincardine Kinucks
[WB-C-B07]
2018-2019
Midget LL
T (4-4)
6:15 PM
vs. Saugeen Shores Storm 2
[LLM-N-76]
Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08Feb 09
2018-2019
IP Sr - 1 & Mite
8:00 AM-9:15 AM
Shared Practice
2018-2019
Atom LL
W (2-1)
9:15 AM
vs. Central Perth Predators
[LLA-E-85]
2018-2019
Atom Girls Lower Lakes
12:00 PM-1:15 PM
Practice
2018-2019
Juvenile Rep
T (2-2)
1:15 PM
vs. Listowel Cyclones
[O-JBBCC-Q2-2]
2018-2019
Midget AE
L (1-5)
3:15 PM
vs. Listowel Cyclones AE
[O-M-AE35-PC2]
2018-2019
Bantam Girls Rep "C"
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2018-2019
Peewee Girls House Leaque
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2018-2019
IP Jr - 1 & IP Jr - 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Atom OMHA Rep (CC)
6:00 PM-7:15 PM
Practice
2018-2019
Bantam OMHA Rep (CC)
W (6-2)
7:15 PM
vs. Goderich Sailors
[O-BCC-Q2-1]
2018-2019
Midget AE
W (5-1)
9:00 PM
vs. Hanover Falcons AE
[WM-L-B11]
2018-2019
Bantam Local League
W (5-2)
8:00 PM
vs. West Grey Warriors 1
[LPB-MN21]
2018-2019
Tyke - 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls Rep "C"
W (3-2)
6:00 PM
vs. West Grey
2018-2019
Midget OMHA Rep (CC)
8:45 PM-10:15 PM
Practice
2018-2019
IP Sr - 1
5:00 PM
vs. IP Sr - 3
2018-2019
IP Sr - 2
6:00 PM
vs. West Grey
2018-2019
Mite
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Juvenile Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2018-2019
IP Jr - 2
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2018-2019
IP Jr - 1
8:00 AM
vs. West Grey
2018-2019
Atom OMHA Rep (CC)
W (2-1)
10:45 AM
vs. Kincardine Kinucks
[WA-C-B10]
2018-2019
Atom LL
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2018-2019
Novice OMHA Rep (CC)
2:00 PM-3:15 PM
Practice
2018-2019
Peewee Girls Lower Lakes
T (1-1)
3:15 PM
vs. Ayr .
2018-2019
Bantam Girls Lower Lakes
W (1-0)
4:30 PM
vs. Mt.Forest .
2018-2019
Juvenile Rep
W (4-2)
5:45 PM
vs. Listowel Cyclones
[O-JBBCC-Q2-3]
Venue Details
Google Maps
#1Walkerton Community Centre
290 Durham St. W , Walkerton, ON  N0G 2V0
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    1615 - 1376 - 415
Other Home Venues
Printed from walkertonminorhockey.ca on Wednesday, May 22, 2019 at 8:52 PM